Eski futbolcu Emre Aşık'ın boşandığı eşi Yağmur Sarnıç yakalandı

Eski futbolcu Emre Aşık'ın boşandığı eşi Yağmur Sarnıç yakalandı

Eski eşi Emre Aşık'ın avukatını tehdit ettiği iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Yağmur Sarnıç, Küçükçekmece'de yakalandı. Sarnıç hakkında ayrıca biri kesinleşmiş hapis cezası, toplam 6 suçtan yakalama kararı olduğu öğrenildi.

Eski futbolcu Emre Aşık, 3 çocuğunun annesi Yağmur Sarnıç'tan yaklaşık 2.5 yıl süren çekişmeli boşanma davasıyla geçtiğimiz yıl Eylül ayında boşandı.

Boşanma süreci devam ederken Sarnıç, Aşık'ın avukatı Funda Sadıkahmet'i arayarak, hakaret ve tehditlerde bulundu. Avukat Sadıkahmet, Sarnıç'tan şikayetçi oldu.

6 FARKLI SUÇTAN YAKALAMA KARARI

Hakkında 'Hakaret' ve 'Tehdit' suçlarında dava açılan Sarnıç, mahkemeye gitmeyince yakalama kararı çıkarıldı.

Sarnıç, Küçükçekmece'de polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Emniyete götürülen Yağmur Sarnıç'ın biri kesinleşmiş hapis cezası olmak üzere, 6 farklı suçtan yakalama kararı olduğu ortaya çıktı.

"3 SANİYELİK GÖRÜŞMEDE TEHDİT VE HAKARET ETMEM MÜMKÜN DEĞİL"

Bakırköy Adalet Sarayı'na getirilen Sarnıç, ilk olarak 'Hakaret' ve 'Tehdit' suçlarından yargılandığı 46. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ifade verdi. Sarnız, "Funda Sadıkahmet benim eski eşim Emre Aşık'ın avukatıdır. Hepsi müştekinin asılsız iddialarından ibarettir. Suçlamaları kabul etmiyorum. Hakaret ve tehdit içerikli söylemlerde bulunmadım. Ben sadece Funda Sadıkahmet'i eski eşim Emre'nin beni aramasını istediğim için aradım. Emre beni engellediği için Funda'yı aradım. Yaptığımız 3 saniyelik görüşmede, belirtilen tehdit ve hakaretleri söylemem mümkün değildir. Tarafıma iftira atılmaktadır" dedi.

Yine avukat Sadıkahmet'e karşı 'Tehdit' suçundan yargılandığı 32. Asliye Ceza Mahkemesi'nde de ifade veren sanık Sarnıç, 'Kendisiyle hiçbir şekilde yan yana gelmedim, konuşmadım, muhattap olmadım, bana iftira atıyor. Kendisi eski eşimin avukatı olduğu için, bana husumet besliyor" diye konuştu.

Verdiği ifadelerin ardından her iki mahkemede de sanık Aşık, hakkında çıkarılan yakalama kararı kaldırıldı. Sarnıç 'Resmi Belgede Sahtecilik' suçundan da savcılıkta ifade verdikten sonra, hakkındaki diğer dosyalar için farklı adliyelere sevk edildi.

TogHs7UDPkC__elosMzL9A.jpg
ESKİ FUTBOLCU EMRE AŞIK'IN EŞİNİN KAVGASI KAMERADA
 
Üst Alt