Finlandiya Başbakanı Sanna Marin sızan görüntüleri nedeniyle ağlayarak özür diledi

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin sızan görüntüleri nedeniyle ağlayarak özür diledi

Geçtiğimiz günlerde arkadaşlarıyla şarkı söyleyip dans ettiği görüntülerin ortaya çıkmasının ardından uyuşturucu testi yaptırılmaya zorlanan ve son olarak başbakanlık konutunda arkadaşlarının çıplak fotoğrafları sızdırılan Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, özür diledi. Bir pazar etkinliğinde kalabalığa seslenen Marin, gözyaşlarını tutamadı.

b4Ei-yb7wU-VNjrpVIz2nA.jpg

Son dönemde sosyal medyaya sızan parti videolarıyla gündemden düşmeyen Finlandiya Başbakanı Sanna Marin, özür diledi.Bir hafta içerisinde gece kulübünde ayrı ayrı bir erkek ve bir kadınla sarmaş dolaş görüntüleri basına sızan Marin, bu kez makam odasında çekilen fotoğraflarıyla gündem olunca, Lahti'deki pazar etkinliğinde hitap ettiği kalabalığın önünde olanlardan dolayı üzgün olduğunu belirtti.
sWJD48A0rUaSMkwCDcdAow.jpg

Özür konuşmasında gözyaşlarını tutamayan 36 yaşındaki Marin, "Bana göre o fotoğraf uygun değildi, bunun için özür dilerim. O fotoğraf hiç çekilmemeliydi ama öte yandan o akşam aslında kayda değer bir şey olmadı" diye konuştu.
DILtoCTM6E2ZB2vUuImzwg.jpg

"Benim için bu biraz garip ve kafa karıştırıcı. Bu durumda ne söyleyeceğinizi seçmek o kadar kolay değil" diyen Marin, "Ahlakçı olmak benim işim değil ama inkar edilemez bir şekilde resmi gördüğümde (başbakanlık konutunun) duvarını tanıdım" şeklinde konuştu.
x_zHrbRso0uFLNuaQgAS3Q.jpg

"Şimdi anlaşılır bir şekilde çok fazla duygu uyandıran bir konuyu tartışıyoruz ama işe koyulmamız ve zamanımızı büyük sorunlarla ilgilenmek için harcamamız gerektiğini düşünüyoruz" diyen Marin, "Bu ülkenin liderliğe ihtiyacı var" ifadesini kullandı.
QztWtol5W0myxJn_oKhJcA.jpg

Gece hayatına düşkünlüğü nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Finlandiya Başbakanı, bir süredir sosyal medyada yayılan eğlence görüntüleriyle gündemde. Bir videoda bir erkekle, başka bir videoda da 2012 Miss World yarışmasında Finlandiya’yı temsil eden eski güzellik kraliçesi Sabina Särkka ile samimi bir şekilde dans ederken görülen Marin’in iki arkadaşının, resmi başbakanlık konutunda çekilen yarı çıplak öpüşürken fotoğrafları basına sızınca ülke karışmıştı.
Esf0DPlrU0SXo1QzYq4uMA.jpg

Görüntünün, Marin’in resmi hükümet duyurularını yaparken kullandığı çalışma alanında çekildiği anlaşılınca Başbakan özür dilemek zorunda kaldı.
jT6TX2OyJkSGLaXEyZ4pEw.jpg

Marin, bugün yaptığı açıklamada, böyle bir fotoğrafın asla çekilmemesi gerektiğini kabul ederken, özür diledi.
 
Üst Alt