İlişkilerde yapılan 5 büyük hata

İlişkilerde yapılan 5 büyük hata

Bir birlikteliği devam ettirmek ve sağlıklı bir ilişki kurabilmek için kaçınmanız gereken bazı davranışlar vardır. Bir ilişkinin sonlanmasına sebep olabilecek 5 büyük hatayı sıralıyoruz.

AqxT2JqdJ0C0ykOHEYREdw.jpg

Bir ilişkiyi ayakta tutmak için dikkat etmeniz gereken pek çok faktör vardır. Yaptığınız yanlış hamleler büyük bir özveriyle kurduğunuz ilişkinin ciddi bir hasar almasına veya sonlanmasına sebep olabilir. İlişkilerde yapılan bu hatalara dikkat ederek uzun soluklu bir birlikteliğe ulaşabilirsiniz.
yL4cypYaikuqd8TloZ-Grg.jpg

İyi bir ilişkide partnerler bir takım olarak hareket edilmeli ve önemli kararlarda ‘ben’ değil, ‘biz’ dili kullanılmalıdır. Partnerinize danışmak, onun fikrini önemsediğiniz ve onu hayatına dahil ettiğiniz anlamına gelir.
GXiKQ6Lu-k2XmPrJtA9qlw.jpg

Bir ilişkideyken çoğu şeyi beraber yapmaya başlasanız da kişisel alanınızı korumanız büyük önem taşıyor. Hayatınızı biriyle paylaşıyor olmanız, kişisel özgürlüklerinizden vazgeçeceğiniz anlamına gelmiyor. Sadece kendinizle baş başa kalabileceğiniz kişisel bir zaman belirleyin ve birinin varlığına ihtiyaç duymadan da mutlu olabileceğinize inanın.
AvD8YKfX6EG-MmtM-yGXKA.jpg

İlişkinizin nereye varacağını devamlı olarak sorgulamak ve gelecek kaygısı yaşamak, içinde bulunduğunuz anı kaçırmanıza sebep olabilir. Güven bir ilişkinin olmazsa olmazıdır. Sürekli şüphe duymak ilişkinizin bir sonraki adıma taşınmasını zorlaştıracak ve sağlam bir ilişki kurmanızı zorlaştıracaktır.
sNSS4BLVoUOzfvnLeSolkA.jpg

İlişkinizdeki yaşadığınız problemleri konuşarak çözmek yerine üzerini örtmek uzun vadede ciddi sorunlara yol açacaktır. Partnerinizin hoşunuza gitmeyen alışkanlıklarını dile getirmemek veya sizi rahatsız eden bir durumu çözüme kavuşturmamak ilişkinizde çatlamalara neden olacaktır.
rEBK_nsJ8UqmeaRgy4TRwQ.jpg

Her bireyin kendine has bir karakteri vardır. Kişinin değiştiremeyeceği alışkanlıklar veya zamanla oturmuş davranışları olabilir. Sizinle aynı şeylerden hoşlanmasını veya hayalinizdeki kişiye dönüşmesini bekleyemezsiniz. Karşınızdakini değiştirmeye çalıştıkça ilişkiden soğuyabilirsiniz.
 
Üst Alt