İngiltere Kralı Charles'ın Kapadokya'da 33 yıl önce kaldığı oteldeki tabela değişti

İngiltere Kralı Charles'ın Kapadokya'da 33 yıl önce kaldığı oteldeki tabela değişti

İngiltere Kralı III. Charles'ın 1989 yılında Kapadokya bölgesinde 4 gün misafir olduğu otel odasındaki "Prens Charles burada konakladı" tabelası Charles'ın kral olmasının ardından "Birleşik Krallık Kralı 3. Charles bu odada konakladı" olarak değiştirildi.

A3Ugc0kS9E-ZJ6oOXPjZFQ.jpg

İngiltere Kralı olan 3'üncü Charles, 1989 yılında ziyaret için geldiği Kapadokya'da 4 gün konakladı. O dönem prens olan Charles, otelden ayrıldıktan sonra konakladığı odanın girişine ‘Prens Charles burada konakladı’ tabelası asıldı.
5xghpppqbk-xmTv8AhaDeA.jpg

33 yıldır otel odasının girişinde bulunan tabela Charles'ın kral olmasının ardından ‘Birleşik Krallık Kralı 3. Charles bu odada konakladı’ olarak değiştirildi.
tHhNwdho8Uy3EnzZK8cEMw.jpg

Otel Müdürü Seçkin Özerler, "İngiltere Kralı Prens Charles, prenslik döneminde 1989 yılında Kapadokya’yı ziyarete geldiğinde tesisimizde 4 gece konaklamış. Kendisi bölgenin tadını çıkarmış ve geziler yaparak ülkesine gitmişti. Dolayısıyla biz de bunu anlamlandırmak adına, tıpkı tesisimizde konaklayan diğer başka ünlü misafirler de olduğu gibi, tesisimizde kaldığı odaya 'Prens Charles bu odada konaklamıştır' diye tabela asmıştık" dedi.
m2DEv7TXqEmQQpLcgREnEg.jpg

Kraliçe'nin ölümünün ardından Charles'ın kral olması sonrası tabelanın değiştirildiğini anlatan Özerler, "Tabii kendisi kral olduktan sonra bu güncellemeyi odada yapmamız gerekiyordu. Dolayısıyla 'Prens Charles' olan yazısını kaldırıp, yenisi olan ‘Birleşik Krallığın Kralı Kral 3. Charles bu odada kalmıştır’ yazılı olan tabelayı astık" diye konuştu.
vxCKLrykr0ilj9JratSbrg.jpg

Kral Charles'e çağrıda bulunan Özerler, "Öncelikli olarak kendisini tebrik ediyorum. Bölgeye ve tesisimize gelmesi için Dışişleri Bakanlığı yardımıyla iletişime geçip, tesisimizde yeniden ağırlamak isterim. Ben ve ekibim bundan keyif duyarız" dedi.
 
Üst Alt