James Bond'un otomobili 60 milyon TL'ye satıldı

James Bond'un otomobili 60 milyon TL'ye satıldı

James Bond serisinin son filmi 'Ölmek İçin Zaman Yok'ta (No Time To Die) kullanılan otomobil açık artırmaya çıkarıldı. Daniel Craig'in başrolde yer aldığı 25’inci Bond filminde kullanılan otomobil 2,92 milyon sterline, yani 60 milyon liraya satıldı.

cQcxguPiNU20dpvNpTC_FA.jpg

Ünlü aksiyon filmi James Bond serisinin son filmi 'Ölmek İçin Zaman Yok'ta (No Time To Die) kullanılan otomobil, İngiltere'nin başkenti Londra’daki müzayede evinde açık artırmaya çıkarıldı. 2021'de Aston Martin tarafından filmdeki dublör sürücüleri için özel olarak yapılan sekiz otomobilden biri olan araç, 2,92 milyon sterline (60 milyon TL) alıcı buldu.
Z72bajmKrkm8BzFsOup_hw.jpg

Daniel Craig'in başrolde yer aldığı 25’inci Bond filminde kullanılan Aston Martin DB5 marka otomobil, filmdeki heyecanlı kaçış sahnelerinde oluşan darbeler ve çiziklerle satıldı. Otomobilin satışından elde edilen gelir, Kral Charles'ın 1976'da kurduğu Prince's Trust adlı hayır kurumuna bağışlandı. Kurum, 11-30 yaş arası işsizler ve okul hayatında yoksulluk yaşayan gençlere yardım ediyor.
sPKEBmDK0EyetiLdQLfO7Q.jpg

Filmdeki ublör sürücüleri için özel olarak yapılmış DB5 kopyası otomobilin görünümü klasik bir DB5 olsa da otomobil modern bir motora ve şanzımana sahip. Kopya arabanın ayrıca özel ralli kros süspansiyonu ve frenleri var.
4cz_lz-1RUKt75jIJ6fLDA.jpg

Orijinal DB5 lüksüne ve konforuna sahip olan kopya otomobilin trafiğe çıkması için yasal izni bulunuyor.
QpAKBhIb4Euv7LWz9Dalgw.jpg

Bond filminde kullanılan Land Rover arabalar ile motosiklet, saatler ve takım elbiseler de müzayedeye çıkarıldı.
Zxt5ma9EPkO4T3b4cJ_QIQ.jpg

KJe_WsiX5UmnGk5kpE21Ow.jpg

xoL48tM860GPXFiYm7BC8w.jpg
 
Üst Alt