Karadeniz'in en uzun teleferiğinde doğaya yolculuk

Karadeniz'in en uzun teleferiğinde doğaya yolculuk

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde, denize hakim bir noktada 3 bin 100 metre hat ile Karadeniz'in en uzun teleferiği olan "Beşikdüzü", sonbaharda yolcularını sarı, yeşil ve kızıl tonlardaki bitki örtüsü ve zaman zaman doğayı saran sis bulutları arasında gezintiye çıkarıyor.

x0jt7emONU20RXAJAT8J9A.jpg

Trabzon'un Beşikdüzü ilçesindeki Beşikdağ'da yer alan ve 3 bin 100 metrelik hattıyla Karadeniz'in en uzun teleferiği olan "Beşikdüzü", ziyaretçilerini sonbaharda rengarenk bitki örtüsüyle kaplı doğada yolculuğa çıkarıyor.
Wu498LKKt0yZPOeQJ_nR-g.jpg

Denize hakim bir noktada, yaklaşık 4 ay önce hizmet vermeye başlayan ve deniz seviyesinden 531 metre koduna uzanan teleferik, iki kabinli "var-gel" sistemiyle çalışıyor. Her kabini 55 kişilik kapasiteye sahip teleferik, saatte 400 kişiyi taşıyabiliyor.
jHx4y-RgSkeGP6Bx8xEoTg.jpg

Sonbahar mevsiminin son günlerinin yaşandığı bugünlerde sarı, yeşil ve kızıl tonlarındaki bitki örtüsünün yanı sıra sis bulutlarıyla kaplı zirvede yolcularına eşsiz seyir keyfi sunan teleferik, bölgeyi kuşbakışı izlemek isteyen yerli ve yabancı yolcularına doyumsuz bir Karadeniz manzarası sunuyor.
3F-lJm7Ap0CGX5t3vkfZgg.jpg

h_tM8z4diUOSO0igzFIDgQ.jpg

097hHot_jUqDGnT9M8xkGQ.jpg

wHS1PeCpGk2_SvqSL6EBHQ.jpg

bs8M7vEvz06qwQvz0Q3uHg.jpg

Tatil için Trabzon'a gelen Ürdünlü Hiba Özbey de Beşikdüzü teleferiğinin adını duyduğunu ve çok merak ettiğini belirterek, "Burası gerçekten çok güzel bir yer. Teleferik gerçekten muhteşem manzara sunuyor. Çok beğendim ve herkese tavsiye ediyorum. Mutlaka burayı gelip görmeliler" diye konuştu.
YWwKZJK7ukq4-Ciu80psdg.jpg

İstanbul'da oturan ve bir süreliğine memleketi Trabzon'a gelen Hayriye Kılıçarslan ise ikinci kez bu teleferiğe bindiğini bildirerek, "Her mevsim başka güzel. Bunu yaptırandan Allah razı olsun. Burada çok güzel yerler var. Her yeri gördük. Manzara çok güzel" dedi.
ef13PC--ikyx3Ljf3W-LUQ.jpg

j9WYNpOfekmyNIisZAq_1A.jpg

BKCubqjilkWcHObWKLh5lA.jpg

Niyazi Kılıçarslan da Beşikdüzü'nün çok güzel bir ilçe olduğunu anlatarak, "Turistler için muhteşem bir güzellik. Herkesi bu eşsiz güzellikleri görmeye davet ediyorum" ifadelerini kullandı.
LKfCMC_MFESYpi1ALX52rg.jpg

lBMVzCC0wUqoxHD5aS_ybA.jpg

cg4Cmzizs0iTykPWbhBReg.jpg

ax7QqA5aMUSIWoBGAHiEdw.jpg
 
Üst Alt