Kraliyet ailesinden Lady Amelia Türk tasarımcı Zeynep Kartal'ın defilesinde yürüdü

[IMG alt="Kraliyet ailesinden
Lady Amelia Türk tasarımcı Zeynep Kartal'ın defilesinde yürüdü"]https://cdn1.ntv.com.tr/gorsel/f-0YVrDI8kWK85Rrm6ByIw.jpg?width=1200&mode=crop&scale=both[/IMG]
İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden manken Lady Amelia Windsor, Türk moda tasarımcısı Zeynep Kartal'ın defilesinde "marka yüzü" olarak yer aldı ve böylelikle ilk kez bir kraliyet ailesi üyesi, bir Türk tasarımcının defilesinde podyuma çıktı.

4w738vpsBUOZVoEDQarDgw.jpg

İngiltere'de yaşayan moda tasarımcısı Zeynep Kartal, 2023 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu için uluslararası "LiFung" firmasıyla yaptığı iş birliği kapsamında, "Noblesse Oblige-Asalet Kuralı" temalı sürdürülebilir koleksiyonla modaseverlerin karşısına çıktı.
VYxOvtW3vketq0KL8H7Fug.jpg

Başkent Londra'daki White City Place'ta modaseverlerin beğenisine sunulan defilede, Kraliçe 2. Elizabeth'in kuzeni Kent Dükü Prens Edward'ın torunu, Galler Prensi William ve Sussex Dükü Prens Harry'nin kuzeni Lady Amelia Windsor da yer aldı. Kraliyet ailesi üyesi manken Amelia Windsor, sürdürülebilirlik üzerine çalışmalarıyla da tanınıyor.
NldAnehwXkuXmVRLJFYhnw.jpg

Windsor'ın, Türk moda tasarımcısı Kartal'ın "sürdürülebilir moda" projesine destek vermesiyle, ilk defa İngiliz Kraliyet ailesi üyelerinden biri, Türk modacının defilesinde podyumda yürümüş oldu.
ERqpbbtpqkmJ7qU6K6hjow.jpg

Moda tasarımcısı Kartal, defilesinde uzun yıllar titizlikle sakladığı eski koleksiyonlarından kalan kumaşları yeniden kullanıma uygun hale getirerek "ikinci şans" tanıdı. Defiledeki koleksiyonuyla, yeni kaynak tüketimini minimize eden Kartal, en önemli etnografik ve historik göstergelerden biri olan kumaşlarla "sürdürülebilir bir geleceği" vurguladı.
wQ-6gf6v1UusX9LS1fqDMQ.jpg

15 yıllık kumaşların etik boyama metoduyla yeniden tasarlandığı koleksiyon, geçmişin ve geleceğin sentezini bir arada sundu. Koleksiyonun renk kodları arasında yanık portakal, fıstık yeşili ve sorbe sarısı ön plana çıkıyor. Kurdele detaylarıyla zenginleşen volanları yerlere kadar dalga dalga inen elbiseler, sezonun ihtişamlı yansımasına işaret etti.
uToG5DLgEE2rH_f7XjIJ6Q.jpg

Geçmişten bugüne İngiliz Kraliyet ailesi onuruna düzenlenen, davetlilerin birbirinden farklı şapka ve kıyafetleriyle öne çıktığı "The Royal Ascot" adlı at yarışlarının ilk Türk Moda Başkanı da olan Kartal, defile öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kartal, defileyi öne çıkaran önemli detaylara değinerek, şunları söyledi: "Sürdürülebilir özelliği taşıyan bir Türk markasıyla, ilk kez kraliyet ailesinden Prens William ve Harry'nin kuzeni olan Amelia Windsor beraber çalışıyor. Biz de bu açıdan çok mutluyuz çünkü bu aynı zamanda Türkiye'nin PR'ına, tanıtımına katkıda bulunacağımızı düşünüyoruz. Mutluyuz, gururluyuz." Tasarımcı Zeynep Kartal, defilede yer alan koleksiyonun 70 önemli parçadan oluştuğunu da dile getirdi.
I5M87kWbtk2CNCS8-NqOYA.jpg

Londra merkezli tedarik şirketi LiFung'un İngiltere ve Avrupa Müdürü Destan Bezmen de defilede kumaş ve aksesuar numunelerini tamamıyla sürdürülebilir özellikte hazırladıklarını, toplu üretimi ise solar panelleri olan yeşil fabrikalarda yine sürdürülebilir şekilde yapacaklarını kaydetti. Bezmen, "Zeynep Hanım'ın tasarladığı ve yaptığı markada Amelia Windsor da marka yüzü olduğu, destek verdiği için de çok mutluyuz" ifadesini kullandı. Destan Bezmen, moda tasarımcısı Kartal'ın, Royal Ascot'la çalışmasının önemine işaret ederek "Biz, bütün Avrupa'nın, İngiltere'nin Royal Ascot'a gidebileceği gibi giyinmesini istedik. Oradan yola çıkarak, böyle güzel bir koleksiyon hazırladık" dedi.
NzCEGrqN6kiKHm_XQLzMKQ.jpg

İşte Zeynep Kartal'ın Londra defilesinden yansıyanlar...
h0d26c4q_kiU4A5oqiuuYQ.jpg

z6i4u8yKkEiKpfvXGe50SQ.jpg

ZTE8vTJWu0Ow6GbblJUDUg.jpg

WvQxUAl450WOIY9jyUn1gQ.jpg

DXELgqNFa0y2qdMfFb2rUg.jpg

HrLxC7kDAk-RtkndV6KYcQ.jpg

du8RU7W9tEiGao2zRuqVkA.jpg

vz9JwjtX_kOrZG5GZhs-7g.jpg

60cG6zo_0Eu-iPPWhMVuAg.jpg

TQenmSI4rUqfQX3LW8jO5A.jpg

YqEHFSyRLUyjGV1IQw2X_g.jpg

4giOpMwbHE21MKaUKHFs0g.jpg

yyE-caUsxECen31uVWMgow.jpg

QY5uxQlHmU2EHzMpLzlKBw.jpg

ELPVkdp8Q0SQljffH4r4ag.jpg

BsJ9MLHVK0qzK4EcABeUKA.jpg

sx_zCrZOt0CiVf_wj7Hiyw.jpg

f7lzl-b2yUeKULaNO4mCww.jpg

HdgCHrNGbU6I5Cg4izzmqg.jpg

yo3bIzXNKUGK1soz8D3QEA.jpg

1rIaWFV9s06MOW6jaOrnCQ.jpg

AIQb0OTUSk28QyaaTqi2EA.jpg

TTNnXVAEVkqnKfgt6aLXHw.jpg

wMmkOyQVykOJ91-X34To4Q.jpg

QLQaJiYOqUCQa-JWIFgnsg.jpg

1PMAudvSUEG-Bx0u5C03eA.jpg

GLwYTe8k2U2CedO3_FpgeQ.jpg

APcxQF79X0msJEwx16VhGg.jpg

uj3RZi0mPkqB1VkGyEFmYw.jpg

f2FUiGrpCkelIO1h6YROUQ.jpg

V22JCJP6Ok6tbwEOnp0Biw.jpg
 
Üst Alt