Porsche ve Pixar'dan ortak çalışma: 'Arabalar' filminin yıldızı rekor fiyata satıldı

Porsche ve Pixar'dan ortak çalışma: 'Arabalar' filminin yıldızı rekor fiyata satıldı

'Arabalar' filmi serisinin en popüler karakterlerinden biri olan Sally, Porsche ve Pixar işbirliği ile gerçeğe dönüştü. Monterey Otomobil Haftası'nda satışa çıkarılan özel model düzenlenen müzayede ile 3.6 milyon dolara satıldı.

8IL07BmBjE6ylOWSdtNogg.jpg

Kasım ayında ortak bir çalışmaya başladıklarını açıklayan Pixar ve Porsche, 'Arabalar' filminin sevilen karakteri Sally'yi gerçeğe dönüştürdü.
udLy2ezkmEeCGF2AWi9UeQ.jpg

2005 yapımı animasyon filmi 'Arabalar' serisinin en tanınan karakterlerinden biri olan Sally, 911 Sally Special adıyla sadece 1 adet üretildi.
vTWf3Cva5UWvNMCOe8xI-g.jpg

Monterey Otomobil Haftası'na özel olarak satışa çıkarılan model, yapılan müzayede ile 3.6 milyon dolara satıldı. Porsche, elde edilen gelirin hayır kurumlarına bağışlanacağını belirtti. Bu gelirin bir kısmı ABD'deki ve Kanada'daki genç kadınların hayatlarında olumlu değişiklikler yaratmayı hedefleyen Girls Inc.'e ve BM Mülteci Ajansı'na verilecek.
r-97W0oNaUylhd32-1GTVQ.jpg

Pixar ekibinin 911 serisinden esinlenerek yarattığı karakter mevcut 911 Carrera GTS formunda gerçek hayata uyarlandı.
9O-PwFC10U2oxJcmY0J1wA.jpg

477 beygir gücü ve 569 Nm tork üreten çift turbo 3.0 litrelik motorla tanıtılan 'Sally Special', yedi vitesli manuel şanzımanla geliyor.
eZlgCOgXHkKx1O2bEqffnA.jpg

Öncelikle Porsche'nin skalasında bulunmayan Sally Carrera'nın rengi Pixar ve Porsche tarafından özel olark üretilmiş ve Sally Blue Metallic adı verilmiş.
EBqkrnt9MkqpXfPP4jBycQ.jpg

Aracın, Sally Carrera ile benzerlikleri de dikkat çekiyor. Aracın spoilerı açıldığı zaman kendini belli eden karakterin dövmesine kadar her detay düşünülmüş.
tR7ZjIf8-UiAAHipRfOPGA.jpg

Animasyon filminde aracın içi görünmüyor olsa da dışarıda kullanılan mavi tonlar içeride de hakim. Direksiyonda sürüş modunun değiştirildiği tuşta da Şimşek McQueen göndermesi olarak "KACHOW! MODE" ibaresi yer alıyor.
17gVcxPVbEGAjHZZO61PsQ.jpg

Aracın içinde çeşitli kısımlarda Arabalar filminin logosu kullanılmış.
R413Jw-Ah0ahrN7mqC_KVw.jpg

66ByHU7LZUiCCK_CYanFJA.jpg

FhczY3hYMUiN34lxzdf-fQ.jpg

g-riiMO2zkWs5yZYw2k7ww.jpg

w2wAmTshEk-T0ZDWUwXbPw.jpg

bF9j-E7yD02Dsxai_jBd9g.jpg

Vj3jplowpEu3j5oSifoXFw.jpg

Ijy36YYF5UKaJP1_hkthsw.jpg

YSuwkukYxEWa-ekErSB2Ew.jpg
 
Üst Alt