Seren Serengil ile Lerzan Mutlu arasındaki hakaret davasında karar

Seren Serengil ile Lerzan Mutlu arasındaki hakaret davasında karar

Sosyal medya üzerinden Seren Serengil ve annesine hakaret ettiği gerekçesiyle 4 yıl 1 aya kadar hapis talebiyle yargılanan Lerzan Mutlu hakkında 8 bin 720 TL adli para cezası verildi.

Şarkıcı Lerzan Mutlu'nun 2020 yılında sosyal medya hesabı üzerinden Seren Serengil ve annesine yönelik hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu gerekçesiyle “zincirleme şekilde sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan 4 yıl 1 aya kadar hapis talebiyle yargılandığı davada karar çıktı.

Anadolu 41. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Mutlu ile müştekiler Serengil ve annesi Nevin Teoman katılmazken, avukatları salonda hazır bulundu. Duruşmada söz alan müşteki Nevin Teoman’ın avukatı, “Hakaretin muhatabının müvekkilim ve kızı olduğu açıktır” diyerek Mutlu’nun cezalandırılmasını istedi.

Sanık avukatı ise, “Müvekkilin beraatini talep ederiz. Müvekkilimin yaptığı paylaşımın muhatabı müştekiler değildir ve bu iddia da ispatlanamamıştır. Dosyada atılı suçun işlendiğine dair somut delil bulunmamaktadır” dedi. Davayı karara bağlayan mahkeme, Mutlu hakkında “sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret” suçundan 8 bin 720 TL adli para cezası verdi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına hükmetti.

hsfaQQzdbUqkT9wkJy_sCQ.jpg

İDDİANAMEDEN Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Serengil ile Mutlu arasında olay öncesine dayanan husumet ve anlaşmazlıkların bulunduğu, Mutlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden Serengil'e ve annesine yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğu belirtilmişti.

Taraflar arasında başlatılan uzlaşma sürecinin olumsuz sonuçlandığı ve tarafların uzlaşamadıklarının kaydedildiği iddianamede, Mutlu'nun “zincirleme şekilde sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret” suçundan 4 ay 10 günden 4 yıl 1 aya kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.
 
Üst Alt